Jakie atrakcje wybrać na event dla dzieci?

Wszyscy specjaliści od organizacji eventów zdają sobie sprawę, że przygotowanie imprezy dedykowanej dzieciom to nie lada wyzwanie. To właśnie maluchy stanowią wyjątkowo wybredną grupę docelową, która z rozbrajającą szczerością potrafi uznać, że coś w żadnym stopniu nie spełnia ich oczekiwań. Z drugiej jednak strony w przypadku dzieci dość łatwo można sięgnąć po gotowe rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od okazji. Jednym z nich jest na przykład wynajem dmuchańców.

Trudno chyba znaleźć dzieciaki, które nie lubią zabawy wśród dmuchanych atrakcji - zamków, domków czy zjeżdżalni. Dużą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest to, że bardzo łatwo można dopasować dmuchańce do charakteru imprezy. Bogata oferta firm zajmujących się wynajmem tego rodzaju gadżetów sprawia, że równie dobrze sprawdzą się na przyjęciu tematycznym związanym z księżniczkami i rycerzami, dzikim zachodem, zwierzętami w zoo czy na farmie... Rodzice także bardzo cenią sobie dmuchane atrakcje, głównie ze względu na fakt, że zabawa na nich nie wymaga w żadnym stopniu udziału dorosłych. Duże znaczenie ma również fakt, że są w pełni bezpieczne i bardzo proste do korzystania - poradzi sobie z nimi nawet maluszek.

Właśnie ze względu na te atuty dmuchanych zabawek, wszyscy organizatorzy eventów powinni mieć na uwadze wynajem dmuchańców jako ciekawą alternatywę dla innych atrakcji. Powinni brać je pod uwagę także w sytuacjach, gdy dmuchane zamki czy zjeżdżalnie mają stanowić wyłącznie atrakcję towarzyszącą. Żadne dziecko nie przejdzie wobec nich obojętnie.

Sławomir Adamski

Specjalista ds. architektury wnętrz

Zobacz również